Pasiad

 
 

  
 
 
 
HABERLER Pasifik'ten Haberler Filipinler Devlet Başkanı’na teşekkür plaketi
 
 

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/pasiado/public_html/plugins/content/yoo_gallery.php on line 77

Filipinler Devlet Başkanı’na teşekkür plaketi


Türkiye - Filipinler Ticaret Odası(TCCP), Filipinler Cumhuriyeti Devlet Başkanına barışa yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket sundu.


   TCCP Türkiye- Filipinler Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut, ticaret formu sonrası Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino III ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Başkan Karabulut, devlet başkanına TCCP’nin 2011 yılı Türkiye - Filipinler Ekonomi çalışmalarını anlatan raporunu sundu ve odanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

   Başkan Karabulut, Filipinler Devlet Başkanına hitaben yaptığı konuşmada, “İki ülke arasında mesafe uzak olsa da kültürel ve eğitim alanında ilişkiler arttı. Yıllık 35 bin turist Filipinlerden Türkiye’yi ziyarete geliyor. Sayın devlet başkanım iki ülke arasında 300 milyon dolarlık dış ticaret hacmimizi 3 yıl içinde 1 milyar dolara çıkacağını ümit ediyoruz. Sizlerin de verdiği destek ile bunu gerçekleştireceğimizi ümit ediyoruz.” dedi.

 

   Başkan Karabulut, Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino III’ya ülke ve dünya genelinde barışa yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket sundu.

   Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino III ise ülkesinde daha çok Türk iş adamı görmek istediğini belirtti.(15.02.12 – 5220)