Pasiad

 
 

  
 
 
 
HABERLER Pasiad'dan Haberler Kore Üniversiteleri Türk Gençlerini Bekliyor
 
 

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/pasiado/public_html/plugins/content/yoo_gallery.php on line 77

Kore Üniversiteleri Türk Gençlerini Bekliyor


   Güney Kore’nin en saygın teknoloji üniversitelerinden birisi olan  UNIST ile Pasiad arasında iyi niyet anlaşması imzalandı.

                                                                                                                                     
Ulsan National Instute of Science and Technology (UNIST) Yabancı Öğrenciler Temsilcisi Jae-Sel Joo, üniversitesini ve eğitim imkanlarını anlatmak için Türkiye’ye geldi.

   UNIST Jae-Sel Joo, Türk öğrencilerin güney Kore’ye çabuk adapte olduğunu ve halen üniversitelerinde eğitim gören 4 Türk öğrenciden çok memnun olduklarını belirtti. Yeni öğrencileri üniversitelerine kazandırmak istediğini belirtti. Joo, “Türk öğrencilere Ulsan’da 2 haftalık paket program yapabiliriz. Öğrenciler üniversitemizin kampüsünü ve laboratuarlarını kullanabilirler. Bir alanda çok başarılı olan ve olimpiyat madalyası olan öğrencilere 10 bin dolara kadar burs veriyoruz.” dedi.

   Üniversiteyi ziyaret edecek lise öğrencilerine dengi liselerle eğitim ve çalışma kampları düzenlenecek. Şehir ve kültür turları ile üniversite adaylarının dünya görüşü artırılacak.

   Jae-Sel Joo, halen UNIST’e alınacak yabancı öğrencilerin programını belirliyor. Öğrencilerin durumlarını inceleyerek burs olanakları sağlıyor. Ülkesinin en iyilerinden olan UNIST, önümüzdeki yıllarda çok sayıda Türk öğrenciye fakültelerinin kapısını açmak istiyor.(08.03.12)